Τeam: Του Φευγάτου η Μάνα (5 άτομα)

To όνομα σου;
Κατσιαβριάς Ανδρέας του Βασιλείου (της γνωστής οικογενείας)

Το όνομα της ομάδας σου; απο πόσα άτομα αποτελείται;
Του Φευγάτου η Μάνα (5 άτομα)

Πότε ήταν η πρώτη επαφή σου με τα Escape Rooms (έτος); και ποιο το πρώτο σου δωμάτιο;
2014 John Monroe office στη Θεσσαλονίκη

Πώς έμαθες για τα Escape Rooms;
Από μια παρέα που συζητούσε τυχαία δίπλα μας οταν είχα παει πριν από 4 χρόνια μια εκδρομή στη Θεσσαλονίκη. Από τύχη την επόμενη μέρα (Κυριακή) ενώ δεν υπήρχε διαθέσιμη κράτηση, εγινε μια ακύρωση της τελευταίας στιγμής!!!

Πόσα δωμάτια έχετε παίξει εώς τώρα;
50

Πόσα δωμάτια περίπου παίζεις τον μήνα;

3 (αλλά το τελευταίο 3μηνο κανένα λόγω υποχρεώσεων)

Top 10 δωματίων και γιατί;
Χωρίς να τα κατατάσσω από το νούμερο 1 εως το 10,
➡️ Paranoic 2
➡️ Amnesia
➡️ The last of us,
➡️ Silent hill 2
➡️ Ring of protection
➡️ The ring
➡️ η Επαυλη (lockhill)
➡️ Sanatorium
➡️ The Carpenter
(Αν παρατηρείσετε τη λίστα, το γιατί είναι προφανές). Ενδέχεται να αλλάξει όταν με το καλό βρω χρόνο να παίξω τα καινούρια δωμάτια αλλά και διαμαντάκια που έχω παραλήψει.

Αγαπημένο σου είδος Escape Room;
Ατμοσφαιρικά - τρόμου

Τι σου αρέσει περισσότερο στα Escape Rooms και τί όχι;
Η ατμόσφαιρα. Αν ειναι καλοστημένο είναι αυτό που μου μένει μετα. Δε θυμάμαι ουτε γριφους, ούτε τίποτα άλλο. Επίσης οι συζητήσεις που κάνουμε με την ομάδα μου οταν βγαίνουμε απο αυτό για το τι ζήσαμε μέσα.

Τι θα ήθελες να βλέπεις περισσότερο στα νέα Escape Rooms;
Τα βλέπω ήδη όλα όσα πρέπει. Νέοι και παλιοί ιδιοκτήτες στα καινούργια δωμάτια, προσθέτουν συνέχεια τις καινοτόμες ιδέες τους.

Πιστεύεις ότι όσο περνάει ο καιρός το επίπεδο των Escape Rooms ανεβαίνει, μένει σταθέρο ή κατεβαίνει;
Σίγουρα ανεβαίνει!

Σε ποιό δωμάτιο ήταν ο καλύτερός σου χρόνος;
Δεν κοιτάω ποτέ το χρόνο, οπως προανέφερα πηγαίνω στα δωμάτια για την εμπειρία που σου προσφέρουν.

Ποιά είναι η αγαπημένη σου εταιρία και γιατί;
Lockhill. Εχει αξεπέραστη ατμόσφαιρα.

Κάποιο αστείο περιστατικό που σου έχει τύχει μέσα σε Escape Room;
Έχω πολλά στο μυαλό μου, αλλα επιτρέψτε μου να μην αναφερθώ σε κάποιο γιατί θα γίνουμε δημοσίως ρεζίλι...

Έχεις χτυπήσει ποτέ σε Escape Room;
Παρά πολλές φορές! No pain, no gain!

Τι παραπάνω θα ήθελες να σου προσφέρει ένα Escape Room;
Μου προσφέρουν ήδη όσα περιμένω. Ίσως αργότερα να περάσουμε στο στάδιο των αληθινών (όσο είναι κάτι τέτοιο εφικτό) η ίσως ακόμα πιο ρεαλιστικών εμπειριών.

Τι δωμάτιο θα ήθελες να δείς στο μέλλον;
The Goonies!

Ποιό δωμάτιο θα πρότεινες για 1ο σε μία καινούρια ομάδα; ( Μερικές Συμβουλές )
Τώρα ρωτάς κάποιον που το πρώτο δωμάτιο που τον έκανε να ασχοληθεί εντατικά με τον σπορ πριν απο ενάμιση χρόνο(ειχα παει σε αλλα δύο πριν απο 4 χρόνια, αλλα δεν το συνέχισα), ήταν το Amnesia... Τι να προτείνω?

Δωμάτιο που ξεχωρίζεις ( Τοp ) και γιατί;
Είναι πολλά στην κορυφή της λίστας μου, αλλά αν πρέπει σώνει και καλά να διαλέξω κάποιο, τοτε αυτό είναι με διαφορά στήθους το Darkwood village, miss Rose's house.

Έχετε βγάλει δωμάτιο χωρίς Hints; αν ναι ποιό.

ΠΟΤΕ!!

Ο πιο συχνός λόγος διαφωνίας ανάμεσα στα μέλη της ομάδας σου.
Γιατι ο πρώτος αργεί να περάσει από τα περάσματα!!

Έχεις σταθερή ομάδα που πηγαίνεις σε Escape Rooms;
Κατά βάση ναι, αλλά έχει τύχει να αλλαξοπιστήσω 2-3 φορές για να πάω με τον συνεργάτη μου.

Πως θα χαρακτήριζες τον εαυτό σου με ένα επίθετο;
~Ονειροπόλο~

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Escape Rooms,Forum,Κοινότητα,Escapers