Κριτικές

5 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
4 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
3 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
2 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
1 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 0

Hunger Fights by The Rubicon ( Αθήνα - Γαλάτσι )

Εικόνα

• 2 - 6 Παίκτες
• 1 Ώρα
• Επίπεδο Δυσκολίας 8/10

Υπόθεση

Σε μια μελλοντική κοινωνία, η πρωτεύουσα του έθνους σας, αποτελούμενο από 12 περιφέρειες, επέλεξε από κάθε μια ένα εκπρόσωπο μέσω κλήρου, ώστε να παίξουν μεταξύ τους, ο ένας ενάντια στον άλλο, ένα «παιχνίδι» επιβίωσης. Υπάρχει χώρος μόνο για ένα νικητή, τον τελευταίο που θα μείνει ζωντανός.
Επιλεχθήκατε να εκπροσωπήσετε την περιφέρειά σας, όμως το ανθρώπινο ένστικτό σας θέλει να σταματήσει αυτή την άγρια αιματοχυσία που λαμβάνει χώρα μία φορά το χρόνο. Οπλιστείτε με θάρρος, υπακούστε την καρδιά σας, γίνετε ομάδα με τους υπόλοιπους συμπαίκτες και βγείτε στην αρένα όλοι μαζί για να καταστρέψετε αυτό το απάνθρωπο έθιμο.
Ένα συναρπαστικό δωμάτιο απόδρασης που θα σας ενθουσιάσει! Αξίζει να το δοκιμάσετε!

Για κρατήσεις εδώ: http://therubicon.gr/escape-room-hunger-fights/

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Escape Rooms,Forum,Κοινότητα,Escapers

Re: Hunger Fights by The Rubicon ( Αθήνα - Γαλάτσι )

Ομαδάρα καλησπέρα 🙂 ώρα για κριτική ... 🙂
Δωμάτιο hunger fights ( Rubicon )
Story 🚪:
<<Σε μια μελλοντική κοινωνία, η πρωτεύουσα του έθνους σας, αποτελούμενο από 12 περιφέρειες, επέλεξε από κάθε μια ένα εκπρόσωπο μέσω κλήρου, ώστε να παίξουν μεταξύ τους, ο ένας ενάντια στον άλλο, ένα «παιχνίδι» επιβίωσης. Υπάρχει χώρος μόνο για ένα νικητή, τον τελευταίο που θα μείνει ζωντανός.
Επιλεχθήκατε να εκπροσωπήσετε την περιφέρειά σας, όμως το ανθρώπινο ένστικτό σας θέλει να σταματήσει αυτή την άγρια αιματοχυσία που λαμβάνει χώρα μία φορά το χρόνο. Οπλιστείτε με θάρρος, υπακούστε την καρδιά σας, γίνετε ομάδα με τους υπόλοιπους συμπαίκτες και βγείτε στην αρένα όλοι μαζί για να καταστρέψετε αυτό το απάνθρωπο έθιμο.
Ένα συναρπαστικό δωμάτιο απόδρασης που θα σας ενθουσιάσει! Αξίζει να το δοκιμάσετε! >>
Μόνο καλά λόγια έχω να πω . Ξεκινώντας από τον χώρο υποδοχής όπου ενδείκνυται για καφεδάρα επιτραπέζια games κτλ και τους ευγενικούς ανθρώπους του εκεί που θα σε υποδεχτούν !
Στο δια ταύτα τώρα το δωμάτιο είναι ένα άκρως διασκεδαστικό δωμάτιο, μπορούν να πάνε ακόμα και 2 άτομα , με έξυπνους γρίφους εύκολης έως μέτριας δυσκολίας όμορφο περιβαλον και εντός δωματίου ωραία μουσικούλα - ήχοι και ωραίο game mastering 🙂 . Αξίζει ( πάντα κατά την γνώμη μου ) να περάσετε μια βόλτα 🙂 . Η ομάδα μου θα ξαναβρεθεί εκεί να δοκιμάσει και τα άλλα δωμάτια της εταιρίας μιας και περάσαμε πολύ ωραία από το πρωτο το «εύκολο» και περιμένουμε και το νέο που ετοιμάζετε 🙂 . Εις το επανιδείν λοιπόν 🙂
#rubicon #3_και_ο_κουκος

Re: Hunger Fights by The Rubicon ( Αθήνα - Γαλάτσι )

HUNGER FIGHTS
Γριφοδωμάτιο το οποίο διασκεδάσαμε χάρις τους έξυπνους γρίφους,ειδικά ένας με εντυπωσίασε και δεν τον είχα ξαναδεί σε 100 και δωμάτια που έχω παίξει.Η εισαγωγή πρωτότυπη και σου κινεί την περιέργεια τι πρόκειται να ακολουθήσει.Η διακόσμηση απλή αλλά μέσα στο κλίμα της ταινίας.Γρίφοι με λουκέτα και αυτοματισμοί μέτριας προς εύκολης δυσκολίας, οι περισσότεροι συνδυαστικοί.Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως για πρώτης γενιάς δωμάτιο χωρίς ηθοποιό όλοι περάσαμε όμορφα και αυτό είναι το ζητούμενο.Στο τέλος μην ξεχάσετε να βγάλετε και βίντεο μπουμερανγκ!!!