Κριτικές

5
Σύνολο ψήφων: 3 (100%)
4 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
3 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
2 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
1 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 3

Guantanamo by Great Escape ( Αθήνα - Ψυρρή )

Εικόνα

• 2-6 Παίκτες
• 60 Λεπτά
• Επίπεδο Δυσκολίας 9/10

Υπόθεση
«Νιώθω παγιδευμένος αλλά γύρω μου δεν υπάρχουν τείχη. Θέλω να τρέξω μακριά να ξεφύγω αλλά είναι πολύ σκοτεινά εδώ για να δω τον δρόμο. Είναι αδύνατον να αποδράσεις από τη φυλακή του μυαλού σου. Γιατί απλά δεν μπορείς να δεις τα κάγκελα που σε έχουν παγιδεύσει…»

Για κρατήσεις εδώ: https://greatescape.gr/escape-rooms/gua ... cape-room/

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Escape Rooms,Forum,Κοινότητα,Escapers

Re: Guantanamo by Great Escape ( Αθήνα - Ψυρρή

Υπέροχο δωμάτιο και πολύ καλό προσωπικό, και για νέα ομάδα που είμασταν καταφέραμε και αποδράσαμε.

- Γρίφοι μέτριοι προς δύσκολοι
- Σκηνικά πολυ ωραία
- Η είσοδος στο δωμάτιο ψαρωτική
- Η έξοδος πολύ καλή ήταν ότι έπρεπε.

Re: Guantanamo by Great Escape ( Αθήνα - Ψυρρή )

Ο λόγος που ξεκίνησα τα escape room ήταν το Quantanamo. Μας έφερε ο δρόμος μια μέρα 7(!!) άτομα στην αρχή του Νοεμβρίου και καταλήξαμε στο Great Escape.

Πολύ όμορφο δωμάτιο, μέτριοι περίπου σε δυσκολια γρίφοι. Η αρχή του αρκετά ψαρωτικη, τουλάχιστον για καινούριους παιχτες. Καλύτερα τα πάτε γύρω στα 4 άτομα καθώς εμείς όντως ειμασταν πολλοί αλλά σαν ολοκαίνουργιοι πραγματικά παίκτες ήταν μια χαρά.

Πολύ ευγενικό προσωπικό και βοηθητικός ο GM. Ευχαριστώ πραγματικά γιατί ήδη έχω βρεθεί σε πέντε δωμάτια και το Quantanamo ήταν ο λόγος του ενθουσιασμού μου.

Re: Guantanamo by Great Escape ( Αθήνα - Ψυρρή )

Προηγούμενη βδομάδα στο Guantanamo. Μια+είχαμε απώλειες -ήμασταν 3+ο κούκος εν ολίγοις- είχε+προσφορούλα το great escape, ε το επιλέξαμε. Και πολύ καλά κάναμε εν τέλει! Η φυλακή έκρυβε ωραία περασματάκια, μας ταίριαξαν οι γρίφοι+η ροή της, οπότε μέσα σε μισή ωρίτσα βγήκαμε, δραπετεύσαμε+το χαρήκαμε ⛓