Κριτικές

5
Σύνολο ψήφων: 1 (50%)
4 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
3
Σύνολο ψήφων: 1 (50%)
2 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
1 (Δεν υπάρχουν ψήφοι)
Σύνολο ψήφων: 2

The Unveiling by TimeRun Escape Rooms (Αθήνα - Ν.Ιωνία)

Εικόνα

• Παίκτες
• 70 Λεπτά
• Επίπεδο Δυσκολίας

Υπόθεση

Μετά την ανεξήγητη εξαφάνιση των γονιών του σε νεαρή ηλικία, ο Άρθουρ Φόσετ αφιέρωσε την ζωή του στην εξιχνίαση του μεταφυσικού. Τώρα ήταν η σειρά του να εξαφανιστεί με τον ίδιο μυστηριώδη τρόπο. Αυτή είναι η ιστορία του…

ΣΥΝΤΟΜΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ !!!

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα

Re: The Unveiling by TimeRun Escape Rooms (Αθήνα - Ν.Ιωνία)

The Unveiling
Επισκεφτήκαμε χτες το νέο γριφοδωμάτιο στην Νέα Ιωνία που άνοιξε αυτήν την βδομάδα,Πρόκειται για δωμάτιο χωρίς ηθοποιό,που προσωπικά μου άφησε ανάμεικτα συναισθήματα και αυτό γιατί ο αρχικός χώρος δεν μου βγάζε κάτι ξεχωριστό και ήταν ένα γριφοδωμάτιο πρώτης γενιάς.Ο χώρος του τεράστιος αλλά κάτι του έλειπε,ένας γρίφος παραπάνω,2-3 πινελιές αισθητικής και διακόσμησης?Οι γρίφοι δε,είναι παρατηρητικότητας,συνδυαστικοί και μέσω στο θέμα της ιστορίας,όμως όχι κάτι που δεν έχω ξαναδεί.ΚΑΙ ΜΕΤΑ περνάς στον επόμενο χώρο.ΚΑΙ ΜΕΤΑ λες και παίζεις άλλο δωμάτιο.ΚΑΙ ΜΕΤΑ λες γουοου!!!!.Γρίφοι πιο ευφάνταστοι,Gadget που δεν έχω συναντήσει,διακόσμηση πιο βαριά.Όμως αυτό που μου έμεινε στο δωμάτιο ήταν το επικό φινάλε που ίσως δεν υπάρχει σε άλλο δωμάτιο,κάτι που ανεβάζει τα αίματα,κάτι που το κάνει πολύ ξεχωριστό.Τα παιδιά στο τέλος πολύ ευγενικά ,κάτσανε καμιά ώρα για να το feedback και μας διαβεβαίωσαν ότι θα προσθέσουνε τις τελευταίες πινελιές που "λείπουν" στο δωμάτιο.Ένα δωμάτιο που μπορεί να είναι η αρχή μιας καινούργιας μυθοπλασίας και η αρχή των επόμενων δωματίων τους.Μην ξεχάσω να αναφέρω ότι στο τέλος εκτός της φωτό μας δώθηκε και ένα αναμνηστικό που όμως δεν μπορώ να σποιλάρω. Καλοτάξιδο παιδιά :p

ο χώρος, γιατί δωμάτιο δεν είναι προσφέρει συνδυασμό άνεσης, παρατηρητικών γρίφων και ένα υπέροχο τέλος όπου η ομάδα θα δοκιμάσει . . .την σχέση της 😀

4αδα, 5αδα ή 6αδα είναι μια χαρά 😇
Οπότε το τρίπτυχο είναι
- Άνεση
- Υπέροχο τέλος
- Ποικιλία γρίφων

Συγχαρητήρια στα παιδιά, καλή αρχή και ευχόμαστε τα καλύτερα ☺

1.Ερευνητοπεζοπαραγωγός.

2. Τρώω ένα μπωλ καρφιά, χωρίς γάλα.

8-) :D :P

Δοκιμάσαμε και εμείς την τύχη μας σας S-Capers να ανακαλύψουμε τι απέγινε ο καθηγητής Αρθουρ Φόσετ....και τα πράγματα δεν ήταν εύκολα...
Σκοτεινές δυνάμεις βρέθηκαν στον δρόμο μας...
Στα του δωματίου...Αρκετά μεγάλοι χώροι και 1-2 έξυπνα περάσματα που θα ευχαριστήσουν τους παίκτες..Γρίφοι μέτριας δυσκολίας αν και πιστεύω παίρνει και άλλους αν αξιοποιηθούν σωστά και οι χώροι.Στο τέλος θα δοκιμαστούν οι σχέσεις της ομάδας γιαυτό πρέπει να φανείτε ικανοί....όχι όλοι όμως!!!
Γενικά είναι ένα αξιόλογο διαμαντάκι το συγκεκριμένο δωμάτιο που σε αρκετούς θα θυμίσει δωμάτιο πρώτης γενιάς σε κάποια σημεία...με κάποιες βελτιώσεις πιστεύω θα φτάσει πολύ ψηλά εξάλλου πιστεύω ότι και το επερχόμενο sequel θα είναι πολύ δυνατό...
Πολλά μπράβο στην Timerun και ευχαριστούμε για την υπέροχη εμπειρία!!! :D :D :D

H Online Κοινότητα των Escapers
Εικόνα